POWER SE

Power Testépítő Sportegyesület

A Power Testépítő Egyesület az első edzőtermét 1989-ben országos pályázati pénzből Bátonyterenyén, egy bérház légópincéjében alakítottuk ki. Az első edzőgépeinket mi készítettük saját forrásból vásárolt alapanyagokból. A testépítés egyre népszerűbbé vált, ezért évről évre egyre többen látogatták edzéseinket.

Kezdtük kinőni az edzőtermet, ezért nagyobb helyiséget kellett keresnünk. Ezt a termet, ami régen pnceklubként üzemelt, teljes egészében felújítottuk. Újabb és újabb edzőgépek készítésével a megye egyik legjobban felszerelt edzőtermét sikerült létrehoznunk és mindent saját erőből.

Egyesületünk 2008-ban beköltözött a városi sportcsarnokba, ahol még szélesebb körű szolgáltatást tudtunk nyújtani nem csak tagjainknak, hanem mindenkinek, aki edzeni szeretne.

2012. augusztusában a sportcsarnok tetőtere oly mértékben tönkrement, hogy ki kellett az egyedületünknek költöznie, így megszűnt az ottani edzési lehetőség. Az Önkormányzat ideiglenesen rendelkezésünkre bocsátotta a volt SZTK épületét, így tevékenységünk folyamatos maradhatott, azonban rezsiköltségeink jelentősen megnövekedtek. 2014 január óta a kisterenyei Tanuszoda területén lévő edzőteremben folytatjuk tevékenységünket.

A fitness az egészséges és mozgásgazdag életmódra való törekvés egyre népszerűbb, már nem csak a fiatalok körében. Látogatóink különböző okok miatt keresnek fel minket: van, aki az egészségét szeretné megőrizni; van aki erősíteni szeretne; van, aki fogyni szeretne; és van olyan is, akinek már szenvedélyévé vált a testépítés. A különböző célcsoportok külnböző speciális programok segítségével elérhetik a kívánt eredményt. A rendszeres testmozgás hozzájárul a testi és lelki egyensúly megteremtéséhez, megszabadít a mindennapi stressztől, jobb lesz a közérzet, nyugodtabb az alvás, a testi panaszok csökkennek, az emésztés és a testtartás javul.

Az Egyesület 2015 évi tevékenységét az alábbi pontokban lehet összefoglalni:

  • folyamatos tagtoborzás
  • személyre szabott edzéstervek kidolgozása
  • mozgásszervi problémákkal küzdő betegek "állapotjavítása" - sok mindenkinek ez a speciális - lassú - ellenőrzött mozgássorozat hozta meg a gyógyulást, mulasztotta el a tér-, derék-, hátfájásokat és adta a legjobb állóképességet
  • versenyekre való felkészítés és versenyeken való részvétel
  • működéshez szükséges folyamatos forrástermelés



Az utóbbi időben a világ körülöttünk felgyorsult, melynek következményei:
a mozgásszegény életmód, a stressz, a testsúly növekedése, a magas vérnyomás, és egyéb betegségek kialakulása.

Havonta 60-80 fő jár rendszeresen edzeni. 13 évestől 50 évesig, fiúk, lányok, hölgyek és urak edzenek az egészségükért. Nagy hangsúlyt fektetünk az egészséges életmódra, a helyes táplálkozásra. Sajnos az emberek nincsenek tisztában az alapvető tudnivalókkal sem az egészséges táplálkozást illetően. Igyekszünk kihasználni a helyi média által nyújtott lehetőségeket az edzőterem népszerűsítését illetően, valamint elősegíteni az egészségcentrikus életszemlélet kialakulását a helyi lakosokban.

Az utóbbi időben a népesség fizikai aktivitása jelentősen csökkent, általánossá vált az ülő életmód. A mozgásszegénység különösen jellemző és nagyfiú az idősebbek körében. Ezeknek tünetei és a panaszok a helyes életmód megtanulásával, egészségneveléssel csökkenthetők, bizonyos esetekben diétával kell társítani.

A mozgás jótékony élettani hatásai széleskörűek: a rendszeres edzés fokozza a szív és a tüdő teljesítőképességét, csökkenti a szívizomzat oxigénigényét, aminek különösen nagy jelentősége van koszorúér-betegségben szenvedők számára. Ezen kívül rendszeres edzés hatására csökken a vérzsír-szint, a vérnyomás; az izommunka csökkenti a vércukorszintet, segít megőrizni a testsúlyt, és így kifejezetten előnyös hatású többek között például cukorbetegségben szenvedőknek, akik fokozottan veszélyeztetettek szív-érrendszeri betegségek tekintetében.

A fittség egy olyan pszichés-fizikai állapot, amely magában foglalja az egészséget, a minőségi életet, az általános közérzetet, és a megnövekedett mindennapi teljesítőképességet. A fittség elérésében a személyi edzőnek is nagy szerepe van, aki egy általánosan képzett fitnesz szakember, aki egyénre szabott edzés- és életmódprogramot tud kialakítani úgy, hogy a páciens adottságait, egészségi állapotát, a fitnesz céljait maximálisan szem előtt tartja. A személyi edző legfontosabb feladata a rendszeres mozgással megalapozható betegségmegelőzés. A betegségmegelőzés össztársadalmi érdek is, nem beszélve arról, hogy a betegségek miatt kiesett munkaórák száma súlyos gazdasági problémát is felvet.

Felmérések szerint a testmozgás hanyagolásának leggyakoribb okai a következők:

  • sportmúlt, korábbi mozgásélmény hiánya
  • megfelelő szakember segítségének hiánya
  • időhiány
  • önbizalomhiány
  • megfelelő fitnesz ismeretek hiánya
  • image probléma a fitnesz stúdiókkal és a sportolással szemben


A fitnesz életmód részei:

  • káros szokások mellózése (dohányzás, túlzott alkoholfogyasztás, drogok, környezeti szennyeződések kivédése)
  • helyes táplálkozás és antioxidánsokban gazdag táplálék kiegészítés
  • fizikai aktivitás az életstílusnak megfelelően
  • stressz mentes pszicho-szociális életvezetés
  • rendszeres orvosi ellenőrzés



Az edzőterem vasárnap kivételével minden nap nyitva van. Tapasztalataink szerint az emberek többsége még az alapvető tudnivalókkal sincs tisztában sem az egészséges táplálkozással, sem a mozgással kapcsolatosan, ezért ezekben a témakörökben is segítséget nyújtunk. Igény szerint egyéni edzéstervet is kidolgozunk, szükség esetén személyi edzői felügyeletet biztosítunk.

Egyesületünk kiemelkedő eredményei a versenysport területén:

Farkas Zoltán 2014. Országos Erőemelő Bajnokság I. hely
Maruzs Martin 2014. Megyei Diákolimpia fekvenyomás I. hely
Sándor Ede 2014. Amatőr Világbajnokság I. hely
  2014. Amatőr Európabajnokság II. hely


Célunk, hogy a város polgárai, akik sportolni szeretnének, olyan körülmények között edzhetnének, hogy öröm legyen számukra a mozgás és visszatérő látogatóink legyenek.

Céljaink:
A tagjaink részére rendszeres testedzés és sportolási lehetőség biztosítása, minőségi sporteredmények elérési feltételeinek megteremtése, a társadalmi öntevékenység és a közösségi élet kibontakoztatása, a szabadidő hasznos eltöltéséhez a feltételek megteremtése, egészséges életmódra nevelés, továbbá hazai és nemzetközi sportkapcsolatok létesítése és fenntartása.